Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Německá nepravidelná slovesa

learniv.com  >  cs  >  Německá nepravidelná slovesa  >  genesen



Minulý čas pro nepravidelné sloveso:
genesen – uzdravit se

Infinitiv

genesen

Přítomný čas

er genest

Préteritum

er genas

Perfektum

er ist genesen







Indicative (oznamovací způsob)
časovnání nepravidelného slovesa [genesen]

Indikativ Präsens nepravidelného slovesa [genesen]

ich
genese
du
genest; genesest
er/sie/es
genest
wir
genese
ihr
genest; genesest
sie/Sie
genest

Indikativ Präteritum nepravidelného slovesa [genesen]

ich
genas
du
genasest; genast
er/sie/es
genas
wir
genas
ihr
genasest; genast
sie/Sie
genas

Indikativ Perfekt nepravidelného slovesa [genesen]

ich
bin genesen
du
bist genesen
er/sie/es
ist genesen
wir
bin genesen
ihr
bist genesen
sie/Sie
ist genesen

Indikativ Plusquamperfekt nepravidelného slovesa [genesen]

ich
war genesen
du
warst genesen
er/sie/es
war genesen
wir
war genesen
ihr
warst genesen
sie/Sie
war genesen

Indikativ Futur I nepravidelného slovesa [genesen]

ich
werde genesen
du
wirst genesen
er/sie/es
wird genesen
wir
werde genesen
ihr
wirst genesen
sie/Sie
wird genesen

Indikativ Futur II nepravidelného slovesa [genesen]

ich
werde genesen sein
du
wirst genesen sein
er/sie/es
wird genesen sein
wir
werde genesen sein
ihr
wirst genesen sein
sie/Sie
wird genesen sein

Podmínkové věty

Frázová slovesa





Pokračovat ve studiu nepravidelných sloves:
Náhodná volba






Německá nepravidelná slovesa


EN ES FR PL PT SK CS